Федерація роботодавців виступила ініціатором обговорення впровадження інституту аудиту пожежної небезпеки як альтернативи інспекціям держорганів

У Федерації роботодавців України представники Верховної Ради, Ради підприємців при Кабміні, профільних асоціацій, фахівці з питань пожежної безпеки підприємств обговорили перспективи запровадження аудиту пожежної небезпеки та управління ризиками як альтернативи традиційній моделі державного нагляду (контролю) у сфері небезпеки.

Як підкреслила на початку дискусії Наталя Гостєва, директор департаменту дерегуляції підприємницької діяльності ФРУ, існуюча в державі система нагляду контролю не довела своєї ефективності. Адже дається взнаки те, що система держконтролю досі має ознаки старої адміністративно-командної системи, головна мета якої — покарати, а не сприяти суб’єкту господарювання. Наразі в державі поступово впроваджується ризик-орієнтовний підхід та робиться наголос на сервісній складовій в діяльності органів держнагляду. Наприклад, безкоштовним аудитом Держпраці (за письмовою заявою роботодавця інспектори праці можуть проаналізувати стан дотримання профільного законодавства на підприємстві та надати рекомендації щодо його застосування) з початку року вже скористалися майже 120 роботодавців.

В сфері пожежної небезпеки ситуація поки що не міняється. І це незважаючи на те, що, за словами Вадима Ніжника, начальника НДЦ Українського НДІ цивільного захисту, ризик-орієнтовний підхід у системі пожежної небезпеки впроваджено у більшості країн. Олександр Борис, президент громадської спілки «Міжнародна асоціація цивільного захисту України», який, власне, й презентував ініціативу запровадження аудиту пожежної небезпеки та управління ризиками, підкреслив, що у нас повноцінно оцінка ризиків використовується лише під час аналізу радіаційної та хімічної небезпеки (АЕС, об’єкти підвищеної небезпеки). Щоправда, в Україні прийнято Концепцію управління ризиками виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, а також план заходів щодо її реалізації. Концепцією передбачено, зокрема, створення до 2020 року комплексу економічних механізмів державного регулювання ризиків. Альтернативна ж ініціатива полягає у створенні системи незалежної (недержавної) оцінки пожежної небезпеки та управління ризиками виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру, пов’язаних з пожежами. Це дозволить зменшити державний вплив на суб’єктів господарювання, надасть їм можливість проведення незалежної оцінки пожежної небезпеки об’єктів господарювання, визначення рівня ризиків виникнення пожеж та управління ними.

Приватним суб’єктам господарювання із середнім та незначним ступенем ризику провадження господарської діяльності пропонується набути право самостійно управляти ризиком пожежної небезпеки на своїх об’єктах на основі оцінки ризику. А суб’єктам господарювання високого ступеню ризику – замовляти послуги аудиту пожежної небезпеки для здійснення заходів з професійного управління у цій сфері на об’єктах господарювання як альтернативного заходу існуючій нормі щодо утворення служб пожежної безпеки.

Нарешті ще один важливий аспект. Ініціатива забезпечить нормативне підґрунтя для зниження ризику пожежної небезпеки через сферу страхової діяльності. Адже отримання суб’єктами страхування об’єктивної інформації про рівень пожежної небезпеки свого об’єкта дозволить запровадити градацію страхових внесків в залежності від оцінки ризику. В такий спосіб суб’єкт господарювання буде зацікавлений в досягненні максимально можливого рівня пожежної безпеки.

Після тривалої і часом гострої дискусії ідею про створення системи незалежної оцінки пожежної небезпеки та управління ризиками було підтримано. При цьому експерти висловили низку зауважень. Головні з них полягають в донесенні до суб’єктів господарювання переваг цієї ініціативи та розробки дорожньої карти з її впровадження. Працювати є над чим.

politica.com.ua
Поделитесь, и будет Вам счастье!

ТОП 24

Copyright © 2008-2021. 37 канал Черновцы - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: centerpr2017@yandex.ru и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top